AKTUALNOŚCI

16 kwietnia 2018 zakończyła się XVII edycja Ligi Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego!

Laureaci Ligi Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego w roku szkolnym 2017/2018

Laureaci ze szkoły podstawowej:

Miejsce Imię Nazwisko Szkoła
I Kamil Niemkowicz Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
I Olga Palikowska Sopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa w Sopocie
II Tymoteusz Rogacki Szkoła Podstawowa nr 47 w Gdyni
III Kacper Gryba Szkoła Podstawowa nr 10 im. Polonii w Słupsku
IV Olaf Targowski Szkoła Podstawowa nr 47 w Gdyni
V Maksymilian Młyński Szkoła Podstawowa nr 3 w Lęborku
VI Kornelia Lemańczyk Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brusach
VII Maksymilian Pawlik Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marynarzy Polskich w Kołobrzegu
VIII Martyna Majer Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Chojnicach
VIII Kacper Cur Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
VIII Karolina Spoczyńska Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku
IX Maja Szmaglińska Szkoła Podstawowa nr 1 im. Przyjaciół Ziemi w Człuchowie
IX Hanna Lubecka Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Kościerzynie
X Kamil Gołuński Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku
X Jakub Bladoszewski Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wicku
XI Mikołaj Miłosz Szkoła Podstawowa nr 5 w Lęborku
XI Aleksandra Klejna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
XII Weronika Pucuła Szkoła Podstawowa nr 6 w Redzie
XIII Julia Nakoneczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy

 

Laureaci z gimnazjum i klasy VII szkoły podstawowej

Miejsce Imię Nazwisko Szkoła
I Artur Kamieniecki Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku
I Justyna Palikowska Gimnazjum nr 24 w Gdyni
II Mateusz Scharmach Gimnazjum nr 24 w Gdyni
II Olgierd Skromak II Społeczne Gimnazjum STO w Gdańsku
III Szymon Skiba Szkoła Podstawowa nr 2 im. Gerarda Labudy w Luzinie
III Michał Słowakiewicz Gimnazjum nr 24 w Gdyni
IV Jakub Rożek Szkoła Podstawowa nr 2 im. Gerarda Labudy w Luzinie
V Zuzanna Ossowska Gimnazjum nr 24 w Gdyni
VI Barbara Mindak Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach
VII Dominika Szymczak Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa w Gdańsku
VIII Marianna Gołębiewska Gimnazjum nr 24 w Gdyni
VIII Adrian Kwiatkowski Szkoła Podstawowa nr 5 im. UNICEF w Malborku
VIII Dobromir Nowak Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku
VIII Tymon Szałankiewicz Gimnazjum nr 52 w Gdańsku
IX Filip Majewski Szkoła Podstawowa im. Rodziny Donimirskich w Czerninie
X Agata Steciuk Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Wybickiego w Lęborku
X Maciej Drobinski Zespół Szkół Społecznych STO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Człuchowie
XI Ilona Kondratowicz Szkoła Podstawowa nr 43 w Gdańsku
XI Jakub Janeczek Szkoła Podstawowa im. majora Henryka Sucharskiego w Jezierzycach
XII Oskar Wilda Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach
XIII Jakub Banach Szkoła Podstawowa nr 33 im. Stefana Banacha w Gdańsku
XIII Zachariasz Jażdżewski Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku
wyróżnienie Klaudia Kozakiewicz Społeczne Gimnazjum UTO w Ustce
wyróżnienie Michał Mitura Gimnazjum nr 52 w Gdańsku

 

Laureaci ze szkoły ponadgimnazjalnej

Miejsce Imię Nazwisko Szkoła
I Gabriel Kiciński III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
II Paweł Narkiewicz III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
II Maciej Raczuk III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
III Jan Kaniecki III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
III Dawid Ptach III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
III Łukasz Wasilewski XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku
IV Konrad Gawęda III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
IV Dawid Herman III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
V Natalia Potrykus XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku
VI Jakub Kwiatkowski I Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
VI Anna Maria Butowska Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Gdyni
VII Andrzej Stalke III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
VII Michał Matczak XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku
VIII Miłosz Kasak XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku
VIII Damian Dompke I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie
IX Kinga Ułasik III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
X Michel Nabayaogo I Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
X Julia Korol XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku

 

Sponsorzy Ligi Matematycznej 2017/2018

    JM Rektor Akademii Pomorskiej dr hab. inż. Zbigniew Osadowski, prof. AP
    Wójt Gminy SłupskPaniBarbara Dykier
    Burmistrz Czerska Pani Jolanta Fierek
    Prezydent Słupska Pan Robert Biedroń
    Burmistrz Władysławowa Pan Roman Kużel
    Burmistrz Lęborka Pan Witold Namyślak
    Burmistrz Bytowa Pan Ryszard Sylka
    Burmistrz Ustki Pan Jacek Graczyk
    Burmistrz Kartuz Pan Mieczysław Gołuński
    Starosta Słupski Pan Zdzisław Kołodziejski
    Starosta Chojnicki Pan Stanisław Skaja
    Wójt Gminy Potęgowo Pan Dawid Litwin
    Wójt Gminy Kobylnica Pan Leszek Kuliński
    Prezes Wydawnictwa NOWIK z Opola Pani Hanna Piotrewicz-Nowik
    Prezes OptiNav Pan Arkadiusz Śmigielski
    Prezes „Wodociągi Słupsk” Sp. z o.o. Pan Andrzej Wójtowicz

 

Wszystkim laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy!

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy!

 

XVII FINAŁ LIGI MATEMATYCZNEJ
odbędzie się w poniedziałek 16 kwietnia 2018r. o godz. 10.00


Dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych na Akademii Pomorskiej w Słupsku w sali 68, 69, 70, ul. Kozietulskiego 6-7, II piętro

Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na Akademii Pomorskiej w Słupsku w sali 67, ul. Kozietulskiego 6-7, II piętro.

Wjazd na parking od ul. Westerplatte oraz od ul. Kozietulskiego. Bardzo prosimy przybyć na finał o godzinie 09.45 i zabrać ze sobą legitymację szkolną oraz przybory do pisania.

Na uroczyste rozdanie nagród laureatom oraz dyplomów wszystkim finalistom zapraszamy również 16 kwietnia 2018r. ok. godz. 15.30 w SALI 67, Instytut Matematyki, ul. Kozietulskiego 6-7.

Listy uczniów zakwalifikowanych do finału:


Komisja Konkursowa zakwalifikowała do finału:

  • uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, którzy łącznie uzyskali co najmniej 68 punktów,
  • uczniów klasy VII szkoły podstawowej oraz klas gimnazjum, którzy łącznie uzyskali co najmniej 69 punktów,
  • uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy łącznie uzyskali co najmniej 48 punktów.

 

Sprawdziliśmy czwarty zestaw zadań domowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wyjaśniamy również, że sprawdziliśmy ponownie zadanie 3 z zestawu listopadowego wszystkim uczestnikom przyjmując kryterium oceny na korzyść uczestników konkursu.

Zapraszamy do zakładki Wyniki.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WARSZTATY LIGI MATEMATYCZNEJ!

Warsztaty dla uczniów szkół podstawowych odbędą się 08.03.2018 (czwartek) godz. 10.00-12.00 w sali 67 w Instytucie Matematyki, ul. Kozietulskiego 6-7, Słupsk.

Warsztaty dla uczniów klas VII szkoły podstawowej i klas gimnazjum odbędą się 22.03.2018 (czwartek) godz. 10.00-12.00 w sali 67 w Instytucie Matematyki, ul.Kozietulskiego 6-7, Słupsk.

Warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbędą się 14.03.2018 (środa) godz. 10.00-12.00 w sali 68 w Instytucie Matematyki, ul. Kozietulskiego 6-7, Słupsk.

Informujemy, że

XVII FINAŁ LIGI MATEMATYCZNEJ IM. Zdzisława Matuskiego
odbędzie się w poniedziałek 16 kwietnia 2018r. o godz. 10.00

 w Instytucie Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, ul. Kozietulskiego 6-7, w Słupsku.

Sprawdziliśmy prace półfinałowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.

Zapraszamy do zakładki Wyniki i do zakładki Zadania.

Komitet Organizacyjny zakwalifikował do półfinału:

uczniów szkół podstawowych (bez klasy 7), którzy z zestawów zadań domowych uzyskali co najmniej 31 punktów,

uczniów klasy 7 szkoły podstawowej i gimnazjów, którzy z zestawów zadań domowych uzyskali co najmniej 31 punktów.

Listy uczniów zakwalifikowanych do półfinału:

szkoła podstawowa

gimnazjum

Listy uczniów w podziale na miejsca odbycia się półfinału:
I Liceum Ogólnokształcącym, ul. Szarych Szeregów 15, w Słupsku

szkoła podstawowa

gimnazjum
Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, ul. Kozietulskiego 6-7, w Słupsku

szkoła podstawowa

gimnazjum

Bardzo prosimy przybyć na półfinał o godzinie 13.45 i zabrać ze sobą legitymację szkolną oraz przybory do pisania.

Informujemy, że czasie półfinału w Instytucie Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, ul. Kozietulskiego 6-7 w Słupsku, będzie możliwość nabycia książek "Zostań mistrzem matematyki. Zbiór zadań z Ligi Matematycznej z rozwiązaniami. Tom I-III".

Informujemy, że

PÓŁFINAŁ LIGI MATEMATYCZNEJ
dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych odbędzie się
w środę 21 lutego 2018r. o godz. 14.00

Przygotowaliśmy dwa miejsca odbycia się półfinału:
w I Liceum Ogólnokształcącym, ul. Szarych Szeregów 15, w Słupsku
w Instytucie Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, ul. Kozietulskiego 6-7, w Słupsku.

Sprawdziliśmy trzeci zestaw zadań domowych.

Zapraszamy do zakładki Wyniki.

UWAGA, WSZYSCY MIŁOŚNICY MATEMATYKI!
Przygotowaliśmy dla Was kolejną książkę

"Zostań mistrzem matematyki. Zbiór zadań z Ligi Matematycznej z rozwiązaniami. Tom III"
w której prezentujemy zadania z pełnymi rozwiązaniami z trzech edycji słupskiej
Ligi Matematycznej z lat 2013/2014, 2014/2015 oraz 2015/2016:

mistrz3p

Dostępny jest również:
Tom II, w którym umieściliśmy zadania z pełnymi rozwiązaniami z lat 2010/2011, 2011/2012 oraz 2012/2013:

okladka2

Tom I, w którym prezentujemy zadania z pełnymi rozwiązaniami z lat 2007/2008, 2008/2009 oraz 2009/2010:

okladka


Książki można zamówić w Wydawnictwie Naukowym Akademii Pomorskiej w Słupsku:
www.wydawnictwo.apsl.edu.pl

KOMITET ORGANIZACYJNY

Pracownicy Instytutu Matematyki:
dr Irena Domnik
dr Zofia Lewandowska
dr Małgorzata Turowska

WYDAWNICTWO

okladka