Już po raz siedemnasty zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Lidze Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego, konkursu dla wytrwałych, zdolnych miłośników królowej nauk – MATEMATYKI. Wszystkich, którzy chcą sprawdzić, jak wielką przyjemność daje rozwiązywanie ciekawych zadań i intrygujących zagadek logicznych, chcą spędzić czas twórczo, rozwijać intuicję matematyczną, zachęcamy do rywalizacji.

W związku ze zmianami w oświacie informujemy, że w roku szkolnym 2017/2018 Liga Matematyczna będzie skierowana do trzech grup uczniów:
Kategoria Szkoła Podstawowa: uczniowie szkół podstawowych, ale bez uczniów klas 7
Kategoria Gimnazjum: uczniowie klas 7 szkół podstawowych oraz uczniowie klas gimnazjalnych
Kategoria Liceum: uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Przygotowaliśmy już pierwszy zestaw zadań domowych - zapraszamy do zakładki Zadania.

Rozwiązania prosimy przesłać do 15 listopada br. na adres:
Instytut Matematyki
Ul. Kozietulskiego 6-7
76-200 SŁUPSK
z dopiskiem „LIGA MATEMATYCZNA”

Prosimy o przesłanie, wraz z zadaniami, podpisanego Oświadczenia

Pragniemy też poinformować Uczniów, Nauczycieli i Rodziców, że półfinał dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych planujemy w II połowie lutego 2018 roku, natomiast finał Ligi dla uczniów wszystkich poziomów edukacyjnych przewidujemy w kwietniu 2018 roku. O szczegółach poinformujemy w późniejszym terminie.

Pracownicy Instytutu Matematyki:

okladka