AKTUALNOŚCI

Laureaci Ligi Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego w roku szkolnym 2016/2017:

Szkoła Podstawowa:
Miejsce 1 Hanna Nadolna Szkoła Podstawowa w Swornegaciach
Miejsce 2 Marta Zołotar Szkoła Podstawowa w Czerninie
Miejsce 3 Tomasz Foryś Szkoła Podstawowa nr 3 w Kołobrzegu
Miejsce 4 Tymoteusz Rogacki Szkoła Podstawowa nr 47 w Gdyni
Miejsce 5 Nikola Szwedowska  Szkoła Podstawowa Sportowa nr 2 w Czersku
Miejsce 6 Mikołaj Morawiak Społeczna Szkoła Językowa LTO w Lęborku
Miejsce 7 Olaf Targowski Szkoła Podstawowa nr 47 w Gdyni
Miejsce 8 Mateusz Król  Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie
Miejsce 8 Nadia Stencel Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
Miejsce 9 Krzysztof Heppner Szkoła Podstawowa nr 42 w Gdańsku
Miejsce 9 Wiktor Kowalski Szkoła Podstawowa w Ostromecku
Miejsce 9 Natan Łączkowski Szkoła Podstawowa nr 1 w Człuchowie
Miejsce 9 Tomasz Pytlak  Zespół Szkół Sportowych w Człuchowie
Miejsce 10 Robert Rzepecki  Zespół Szkół Samorządowych w Objeździe
Miejsce 10 Paweł Szach Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie

Gimnazjum:
Miejsce 1 Mateusz Scharmach Gimnazjum nr 24 w Gdyni
Miejsce 2 Jakub Batkiewicz Gdańskie Autonomiczne Gimnazjum
Miejsce 3 Artur Kamieniecki Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku
Miejsce 4 Jakub Hering Gimnazjum nr 1 w Bytowie
Miejsce 5 Karol  Jaremczak Gimnazjum nr 3 w Słupsku
Miejsce 5 Gabriel Kiciński Gimnazjum nr 25 w Gdańsku
Miejsce 5 Jakub Wójcik Gimnazjum nr 2 w Słupsku
Miejsce 6 Aleksandra Borsuk Gimnazjum nr 1 w Pruszczu Gdańskim
Miejsce 7 Mikołaj Hang Gimnazjum nr 25 w Gdańsku
Miejsce 7 Szymon Skiba Gimnazjum Publiczne w Luzinie
Miejsce 8 Stanisław Biegowski Gimnazjum nr 1 w Redzie
Miejsce 8 Magda Gruszczyńska Niepubliczne Gimnazjum w Pucku
Miejsce 8 Zuzanna Szybisty Gimnazjum nr 1 w Lęborku
Miejsce 9 Michał Kowalczyk Gimnazjum nr 2 w Słupsku
Miejsce 10 Krzysztof Hajderek Gimnazjum nr 25 w Gdańsku
Miejsce 10 Adrianna Kułtoniak Społeczne Gimnazjum UTO w Ustce
Miejsce 10 Kamil  Trocki Gimnazjum nr 1 w Redzie
wyróżnienie Olgierd Skromak II Społeczne Gimnazjum STO w Gdańsku
wyróżnienie Maciej Block Gimnazjum nr 1 w Redzie
wyróżnienie Zuzanna Maciejewska Gimnazjum nr 1 w Lęborku
wyróżnienie Anna Knopik Gimnazjum nr 1 w Chojnicach
wyróżnienie Oktawiusz Labuda Gimnazjum nr 1 w Bytowie

Szkoła Ponadgimnazjalna:

Miejsce 1 Piotr Lewandowski III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
Miejsce 2 Jan Andrzejak II Liceum Ogólnokształcące w Chojnicach
Miejsce 2 Fryderyk Wiatrowski III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
Miejsce 3 Julia Korol XX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
Miejsce 4 Karolina Baryłka Liceum Społeczne STO w Człuchowie
Miejsce 5 Kamil Krzysztof Ryduchowski II Liceum Ogólnokształcące w Chojnicach
Miejsce 5 Łukasz Zaleski I Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
Miejsce 6 Aleksandra Gałka II Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
Miejsce 7 Adam Cichy III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
Miejsce 7 Jakub Ficek I Liceum Ogólnokształcące w Słupsku
Miejsce 8 Aleksandra Rezetka XX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
Miejsce 9 Konrad Gawęda III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
Miejsce 10 Szymon Górski III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
Miejsce 10 Jan Klinkosz III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
Miejsce 11 Daniel Dancewicz XX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
Miejsce 12 Dawid Herman III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
Miejsce 13 Sebastian Rutkowski XX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

XVI FINAŁ LIGI MATEMATYCZNEJ
odbędzie się w poniedziałek 24 kwietnia 2017r. o godz. 10.00

 

Dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych na Akademii Pomorskiej w Słupsku w AULI 1 oraz AULI 2, ul. Kozietulskiego 6-7, II piętro

Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na Akademii Pomorskiej w Słupsku w sali 28 (parter) i sali 49 (I pietro), ul. Kozietulskiego 6-7.

Wjazd na parking od ul. Westerplatte oraz od ul. Kozietulskiego. Bardzo prosimy przybyć na finał o godzinie 09.45 i zabrać ze sobą legitymację szkolną oraz przybory do pisania.


Na uroczyste rozdanie nagród laureatom oraz dyplomów wszystkim finalistom zapraszamy również 24 kwietnia 2017r. ok. godz. 15.30 w AULI 2, Instytut Matematyki, ul. Kozietulskiego 6-7.

Listy uczniów zakwalifikowanych do finału:


Komisja Konkursowa zakwalifikowała do finału:

  • uczniów szkół podstawowych, którzy łącznie uzyskali co najmniej 78 punktów,
  • uczniów gimnazjów, którzy łącznie uzyskali co najmniej 68 punktów,
  • uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy łącznie uzyskali co najmniej 43 punkty.

 

Sprawdziliśmy czwarty zestaw zadań domowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Zapraszamy do zakładki Wyniki.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WARSZTATY LIGI MATEMATYCZNEJ!

Warsztaty dla uczniów szkół podstawowych odbędą się 23.03.2017 (czwartek) godz. 12.00-14.00 w sali 67 w Instytucie Matematyki, ul. Kozietulskiego 6-7, Słupsk.

Warsztaty dla uczniów gimnazjum odbędą się 16.03.2017 (czwartek) godz. 12.00-14.00 w sali 67 w Instytucie Matematyki, ul.Kozietulskiego 6-7, Słupsk.

Warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbędą się 30.03.2017 (czwartek) godz. 12.00-14.00 w sali 68 w Instytucie Matematyki, ul. Kozietulskiego 6-7, Słupsk.

Sprawdziliśmy trzeci zestaw zadań domowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Zapraszamy do zakładki Wyniki.

Sprawdziliśmy prace z półfinału uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zapraszamy do zakładki Wyniki.

Zadania na półfinale rozwiązywało 492 uczniów. Maksymalny wynik na półfinale otrzymało siedmiu uczniów:
Tomasz Foryś ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu
Tymon Jezionek ze Szkoły Podstawowej nr 42 w Gdańsku
Mateusz Król ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie
Tymoteusz Rogacki ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdyni
Gabriel Kiciński z Gimnazjum nr 25 w Gdańsku 
Mateusz Scharmach z Gimnazjum nr 24 w Gdyni 
Jakub Wójcik z Gimnazjum nr 2 w Słupsku
Serdecznie gratulujemy!

Komisja Konkursowa zakwalifikowała do półfinału:

uczniów szkół podstawowych, którzy z zestawów zadań domowych uzyskali co najmniej 38 punktów,

uczniów gimnazjów, którzy z zestawów zadań domowych uzyskali co najmniej 30 punktów.

Listy uczniów zakwalifikowanych do półfinału:

szkoła podstawowa

gimnazjum

Listy uczniów w podziale na miejsca odbycia się półfinału:
I Liceum Ogólnokształcącym, ul. Szarych Szeregów 15, w Słupsku

szkoła podstawowa

gimnazjum
Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, ul. Kozietulskiego 6-7, w Słupsku

szkoła podstawowa

Bardzo prosimy przybyć na półfinał o godzinie 13.45 i zabrać ze sobą legitymację szkolną oraz przybory do pisania.

 

W związku z pokryciem się terminów planowanego półfinału i konkursu kuratoryjnego z informatyki, zmieniliśmy termin półfinału.
Zatem informujemy, że

PÓŁFINAŁ LIGI MATEMATYCZNEJ
dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych odbędzie się
w czwartek 16 lutego 2017r. o godz. 14.00

Przygotowaliśmy dwa miejsca odbycia się półfinału:
w I Liceum Ogólnokształcącym, ul. Szarych Szeregów 15, w Słupsku
w Instytucie Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, ul. Kozietulskiego 6-7, w Słupsku.

Sprawdziliśmy trzeci zestaw zadań domowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Zapraszamy do zakładki Wyniki.

Przygotowaliśmy czwarty zestaw zadań domowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Rozwiązania prosimy przesłać do 15 LUTEGO na adres:

Instytut Matematyki
Akademia Pomorska w Słupsku
Ul. Kozietulskiego 6-7
76-200 SŁUPSK
z dopiskiem „LIGA MATEMATYCZNA” 

KOMITET ORGANIZACYJNY

Pracownicy Instytutu Matematyki:
dr Irena Domnik
dr Zofia Lewandowska
dr Małgorzata Turowska

WYDAWNICTWO

okladka