Po raz osiemnasty zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych do udziału w Lidze Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego, konkursu dla wytrwałych, zdolnych miłośników królowej nauk – MATEMATYKI. Wszystkich, którzy chcą sprawdzić, jak wielką przyjemność daje rozwiązywanie ciekawych zadań i intrygujących zagadek logicznych, chcą spędzić czas twórczo, rozwijać intuicję matematyczną, zachęcamy do rywalizacji.

W roku szkolnym 2018/2019 Liga Matematyczna będzie skierowana do trzech grup uczniów:
Kategoria Szkoła Podstawowa: uczniowie szkół podstawowych, ale bez uczniów klas 7 i 8
Kategoria Gimnazjum: uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniowie 3 klas gimnazjalnych
Kategoria Liceum: uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Przygotowaliśmy już pierwszy zestaw zadań domowych - zapraszamy do zakładki Zadania.

Rozwiązania prosimy przesłać do 15 listopada br. na adres:
Instytut Matematyki
ul. Kozietulskiego 6-7
76-200 SŁUPSK
z dopiskiem „LIGA MATEMATYCZNA”

Prosimy o przesłanie, wraz z zadaniami, podpisanego Oświadczenia

Pragniemy też poinformować Uczniów, Nauczycieli i Rodziców, że półfinał dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych planujemy 26 lutego 2019 roku, natomiast finał Ligi dla uczniów wszystkich poziomów edukacyjnych przewidujemy w 26 marca 2019 roku. O szczegółach poinformujemy w późniejszym terminie.

Pracownicy Instytutu Matematyki:

okladka