AKTUALNOŚCI

26 marca 2019 zakończyła się
18 edycja Ligi Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego!

Laureatami w roku szkolnym 2018/2019 zostali:

Laureaci 18 Finału Ligi Matematycznej - kategoria: Szkoła Podstawowa

Miejsce Imię Nazwisko Szkoła
1 Mieszko Jaworski Szkoła Podstawowa w Leźnie
2 Szymon Grzegorczyk Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy
3 Jacek Gerlach Szkoła Podstawowa nr 43 w Gdańsku
3 Martyna Majer Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Chojnicach
3 Stanisław Majewski Szkoła Podstawowa im. Ks. Wł. Demskiego w Straszewie
4 Hanna Lubecka Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Kościerzynie
5 Karol Gawin Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brusach
6 Weronika Pucuła Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II w Redzie
6 Julia Waszczuk Szkoła Podstawowa nr 3 w Lęborku
7 Julia Jaśkiewicz Zespół Szkół w Damnicy
8 Jakub Bladoszewski Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wicku
9 Zuzanna Jończyk Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy

 

Laureaci 18 Finału Ligi Matematycznej - kategoria: Gimnazjum

Miejsce Imię Nazwisko Szkoła
1 Tymon Cichocki Gimnazjum nr 24 w Gdyni
1 Anna Knopik Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II w Chojnicach
2 Adrian Kwiatkowski Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. UNICEF w Malborku
2 Hanna Nadolna Zespół Szkół Społecznych STO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Człuchowie
2 Zuzanna Ossowska Gimnazjum nr 24 w Gdyni
3 Marianna Gołębiewska Gimnazjum nr 24 w Gdyni
3 Agata Steciuk Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Wybickiego w Lęborku
4 Michał Kaźmierczak Szkoła Podstawowa w Charzykowach
5 Magdalena Sielaff Szkoła Podstawowa nr 2 im. prof. Gerarda Labudy w Luzinie
5 Michał Słowakiewicz Gimnazjum nr 24 w Gdyni
6 Julia Jasieńska Szkoła Podstawowa im. Rodziny Donimirskich w Czerninie
7 Mateusz Hoja Gimnazjum nr 24 w Gdyni
8 Olga Palikowska Sopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa w Sopocie
9 Marcel Majocha II Społeczne Gimnazjum STO w Gdańsku
wyróżnienie Franciszek Witt Gimnazjum nr 24 w Gdyni

 

Laureaci 18 Finału Ligi Matematycznej - kategoria: Szkoła Ponadpodstawowa   

Miejsce Imię Nazwisko Szkoła
1 Miłosz Kasak XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku
1 Gabriel Kiciński III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
1 Maciej Raczuk III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
1 Mateusz Scharmach III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
2 Dawid Ptach III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
3 Łukasz Wasilewski XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku
4 Michał Wiliński III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
5 Wiktoria Nawrocka I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie
6 William D'Amico-Waguca XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku
6 Artur Kamieniecki III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
7 Justyna Palikowska III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
7 Andrzej Stalke III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
 
Sponsorzy 18 Finału Ligi Matematycznej:

1. JM Rektor Akademii Pomorskiej dr hab. inż. Zbigniew Osadowski, prof. AP
2. Dyrektor Instytutu Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku dr Stanisław Kowalczyk
3. Pani Prezydent Miasta Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka
4. Pani Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Słupsku Anna Sadlak
5. Pani Wójt Gminy Słupsk Barbara Dykier
6. Pani Burmistrz Miasta Puck Hanna Pruchniewska
7. Pani Barbara Kwaśnicka z Wydawnictwa NOWIK Sp.j. z Opola
8. Pan Prezes „Wodociągi Słupsk” Sp. z o.o. Andrzej Wójtowicz
9. Pan Prezes OptiNav Arkadiusz Śmigielski
10. Pan Starosta Słupski Paweł Lisowski
11. Pan Burmistrz Bytowa Ryszard Sylka
12. Pan Burmistrz Lęborka Witold Namyślak
13. Pan Burmistrz Miasta Łeba Andrzej Strzechmiński
14. Pan Burmistrz Miasta Sławno Krzysztof Frankenstein
15. Pan Burmistrz Miasta Ustka Jacek Graczyk
16. Pan Burmistrz Władysławowa Roman Kużel
17. Pan Wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński
18. Pan Wójt Gminy Potęgowo Dawid Litwin

 

Wszystkim laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy!
Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy!

KOMITET ORGANIZACYJNY

Pracownicy Instytutu Matematyki:
dr Irena Domnik
dr Zofia Lewandowska
dr Małgorzata Turowska

WYDAWNICTWO

okladka