AKTUALNOŚCI

Z przyjemnością ogłaszamy laureatów jubileuszowej XX Ligi Matematycznej. W tym roku w konkursie uczestniczyło 529 uczniów: 229 z klas IV, V i VI szkoły podstawowej, 221 z klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz 79 ze szkoły ponadpodstawowej. Ta jubileuszowa XX edycja Ligi Matematycznej odbywała się w nieco odmiennych warunkach niż poprzednie – w warunkach światowej pandemii COVID-19, w systemie nauki zdalnej, z zachowaniem reżimu sanitarnego i ustalonych ograniczeń. Tym bardziej cieszyła nas determinacja, wytrwałość i zaangażowanie uczniów biorących udział w tegorocznej Lidze.

Finalistami zostało 152 uczniów. Tytuł Laureata Ligi nadano 53 uczniom, którzy ze wszystkich etapów konkursu uzyskali:
minimum 120 punktów - kategoria szkoła podstawowa
minimum 115 punktów - kategoria szkoła ponadpodstawowa

Laureatami XX Finału Ligi Matematycznej  w kategorii szkoła podstawowa klasy 4-6 zostali:

I  Jan Baryłka Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Przechlewie
I  Zofia Brzezińska Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kębłowie

II  Dominika Juchniewicz Szkoła Podstawowa nr 5 im. Gryfitów w Słupsku
II  Dorota Turowska Szkoła Podstawowa im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach
III  Wiktor Wojas Szkoła Podstawowa nr 8 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Słupsku
IV  Gabriel Drelak Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku
V  Michał Rybakowski Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II w Chojnicach
VI  Julia Lietzau Szkoła Podstawowa nr 1 im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie
VII  Hanna Garska Szkoła Podstawowa nr 3 w Lęborku
VII  Ksawery Laskowski Szkoła Podstawowa nr 3 w Lęborku
VIII  Tomasz Olschewski Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy
IX  Kajetan Mechliński Szkoła Podstawowa nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Lęborku
X  Flavio Postiglione Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
X  Gabriela Warkocka Szkoła Podstawowa w Damnicy
X  Marcjanna Wojewska Szkoła Podstawowa w Charzykowach
XI  Franciszek Pleger Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie
XII  Paweł  Ramczyk Społeczna Językowa Szkoła Podstawowa w Lęborku
XIII  Wojciech Lubecki Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Kościerzynie
XIV  Patryk Buczma Szkoła Podstawowa nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Lęborku
XIV  Adam Dąbrowski Szkoła Podstawowa nr 5 im. Gryfitów w Słupsku
XIV  Bartłomiej Majdyło II Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Gdańsku
XV  Radosław Narloch Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II w Chojnicach
XV  Szymon Piekarec Szkoła Podstawowa nr 4 w Słupsku
XV  Zofia Rembalska Szkoła Podstawowa nr 5 w Bytowie

Laureatami XX Finału Ligi Matematycznej  w kategorii szkoła podstawowa klasy 7-8 zostali:

I  Hanna Lubecka Prywatna Szkoła Podstawowa "Prymus" w Kościerzynie
I  Stanisław Majewski Szkoła Podstawowa im. Ks. Władysława Demskiego w Straszewie

II  Mieszko Jaworski Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leźnie
III  Mateusz Kamieniecki Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Wybickiego w Lęborku
IV  Julia Jaśkiewicz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Damnicy
V  Aleksander Lagut Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy
VI  Martyna Majer Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich w Chojnicach
VII  Zofia Domnik Zespół Szkół nr 1 im. Jana Pawła II we Władysławowie
VII  Weronika Gwóźdź-Sproketowska Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Gryfitów w Słupsku
VII  Joanna Kowalska Szkoła Podstawowa nr 5 im. J.H. Derdowskiego w Chojnicach
VIII  Zuzanna Jończyk Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy
IX  Zuzanna Glosa Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Sztumie
IX  Hubert Rybak Szkoła Podstawowa nr 47 w Gdyni

Laureatami XX Finału Ligi Matematycznej  w kategorii szkoła ponadpodstawowa zostali:

I  Zuzanna Ossowska III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni

II  Marianna Gołębiewska III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
II  Michał Sajkowski III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
III  Ilona Kondratowicz XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku
IV  Kajetan Lewandowski III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
V  Mateusz Mroczka II Liceum Ogólnokształcące im. dr. Władysława Pniewskiego w Gdańsku
VI  Jakub Pniewski III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
VI  Krzysztof Kujawa III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
VI  Wojciech Raczuk III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
VII  Marta Szuwarska XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku
VII  Artur Kamieniecki III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
VIII  Bartłomiej Kojacz III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
IX  Olga Palikowska III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
IX  Adam Karaczewski III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
X  Hanna Nadolna Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Człuchowie
X  Michał Hawrylik I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku
GRATULUJEMY WSZYSTKIM LAUREATOM I FINALISTOM!

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, które ufundowali:
JM Rektor Akademii Pomorskiej dr hab. inż. Zbigniew Osadowski, prof. AP
Pani Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Słupsku Anna Sadlak
Pani Wójt Gminy Słupsk Barbara Dykier
Pani Starosta Lęborski Alicja Zajączkowska
Pan Starosta Słupski Paweł Lisowski
Pan Burmistrz Bytowa Ryszard Sylka
Pan Burmistrz Lęborka Witold Namyślak
Pan Burmistrz Władysławowa Roman Kużel
Pan Wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński
Pan Andrzej Wójtowicz Prezes „Wodociągi Słupsk” Sp. z o.o.
Pan Arkadiusz Śmigielski Prezes OptiNav Sp. z o.o.
Pan Jakub Bilski Prezes Kaliop Poland Sp. z o.o.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM SPONSOROM!

Ze względów logistycznych po osobisty odbiór pięknych nagród rzeczowych wszystkich laureatów zapraszamy od poniedziałku 14 czerwca 2021. Natomiast dyplomy dla finalistów wyślemy pocztą na adres szkoły ucznia.

KOMITET ORGANIZACYJNY

Pracownicy Akademii Pomorskiej:
dr Irena Domnik
dr Zofia Lewandowska
dr Małgorzata Turowska

WYDAWNICTWO

mistrz3