Witamy po wakacjach i zapraszamy uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych do udziału w kolejnej edycji Ligi Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego, konkursu dla miłośników królowej nauk – MATEMATYKI. Wszystkich, którym wielką przyjemność daje rozwiązywanie ciekawych zadań i intrygujących zagadek logicznych, chcą spędzić twórczo czas, zachęcamy do rywalizacji.

Rozpoczynamy 21 edycję Ligi Matematycznej!

Liga Matematyczna jest skierowana do trzech grup uczniów:
Kategoria Szkoła Podstawowa klasy 4-6: uczniowie szkół podstawowych z klas 4-6
Kategoria Szkoła Podstawowa klasy 7-8: uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych
Kategoria Szkoła Ponadpodstawowa: uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Przygotowaliśmy już pierwszy zestaw zadań domowych - zapraszamy do zakładki Zadania.

Rozwiązania prosimy przesłać do 19 listopada br. na adres:
Instytut Nauk Ścisłych i Technicznych
ul. Arciszewskiego 22 d
76-200 SŁUPSK
z dopiskiem „LIGA MATEMATYCZNA”

Prosimy o przesłanie, wraz z zadaniami z pierwszego zestawu, podpisanej Zgody na przetwarzanie danych osobowych - formularze znajdują się w zakładce Zadania.

Jednocześnie informujemy, że przewidujemy organizację półfinału i finału w wersji stacjonarnej lub zdalnej zależnie od sytuacji epidemicznej.

Pracownicy Akademii Pomorskiej:

mistrz3