AKTUALNOŚCI

Z przyjemnością ogłaszamy laureatów XXI Ligi Matematycznej. W tym roku w konkursie uczestniczyło 646 uczniów: 284 z klas IV, V i VI szkoły podstawowej, 295 z klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz 67 ze szkoły ponadpodstawowej. Tegoroczna edycja odbywała się jeszcze w warunkach światowej pandemii COVID-19, dlatego półfinał dla 244 uczniów ze szkół podstawowych odbył się w sposób zdalny.

Finalistami zostało 160 uczniów: 48 z klas IV, V i VI szkoły podstawowej, 67 z klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz 45 w kategorii szkoły ponadpodstawowej.

Tytuł Laureata XXI Ligi Matematycznej nadano 53 uczniom, którzy ze wszystkich etapów konkursu uzyskali:
minimum 112 punktów - kategoria szkoła podstawowa klasy 4-6
minimum 120 punktów - kategoria szkoła podstawowa lasy 7-8
minimum 111 punktów - kategoria szkoła ponadpodstawowa

Laureatami XXI Finału Ligi Matematycznej w kategorii szkoła podstawowa klasy 4-6 zostali:

Miejsce Imię Nazwisko Szkoła
1 Paweł Ramczyk Społeczna Językowa Szkoła Podstawowa LTO im.Krzysztofa Kolumba w Lęborku
2 Szymon Kuczkowski Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Nakli
3 Alicja Dzedzej Chrześcijańska Szkoła Montessori w Gdańsku
4 Agata Suchecka II Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Gdańsku
5 Tymoteusz Tyborski Szkoła Podstawowa nr 5 im. J. Hieronima Derdowskiego w Chojnicach
6 Jakub Kartuszyński Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach
7 Flavio Postiglione Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
8 Kornelia Wojewódka Szkoła Podstawowa nr 34 im. Leonida Teligi w Gdyni
9 Hanna Garska Szkoła Podstawowa nr 3 im. Olimpijczyków Polskich w Lęborku
10 Alicja Puchała Szkoła Podstawowa im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy
11 Krzysztof Kusznierewicz Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej
12 Jakub Knopek Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Człuchowie
13 Igor Sowa Szkoła Podstawowa nr 47 w Gdyni
13 Martyna Reszke Szkoła Podstawowa nr 9 im. Gen. Józefa Wybickiego w Wejherowie
14 Ignacy Falitarski Szkoła Podstawowa nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Lęborku
15 Mirosław Jodko Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Gryfitów w Słupsku
16 Jakub Frankowski Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Łebie
16 Piotr Baranowski Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kębłowie

 

Laureatami XXI Finału Ligi Matematycznej  w kategorii szkoła podstawowa klasy 7-8 zostali:

Miejsce Imię Nazwisko Szkoła
1 Piotr Skierczyński Szkoła Podstawowa nr 80 im. Budowniczych Portu Pólnocnego w Gdańsku
2 Szymon Grzegorczyk Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy
3 Zofia Domnik Zespół Szkół nr 1 we Władysławowie
4 Hanna Żyłka Szkoła Podstawowa nr 1 im. kpt. Leonida Teligi w Ustce
4 Szymon Ramczyk Społeczna Językowa Szkoła Podstawowa im. Krzysztofa Kolumba w Lęborku
5 Jakub Ciebielski Szkoła Podstawowa nr 8 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Słupsku
5 Krystian Pszczóliński Szkoła Podstawowa nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Lęborku
6 Jan Paluszek Szkoła Podstawowa nr 5 im. Wojska Polskiego w Lęborku
7 Monika Krzaczkowska Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy
8 Zuzanna Glosa Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Sztumie
9 Mateusz Kulas Szkoła Podstawowa nr 47 w Gdyni
9 Hubert Rybak Szkoła Podstawowa nr 47 w Gdyni
10 Dominika Juchniewicz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Gryfitów w Słupsku
11 Beniamin Socha Szkoła Podstawowa nr 2 im. Maksymiliana Golisza w Sztumie
12 Bartłomiej Majdyło II Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Gdańsku
12 Zofia Niedźwiedź Niepubliczna Szkoła Podstawowa Piano w Człuchowie
12 Piotr Maryńczak Społeczna Językowa Szkoła Podstawowa im. Krzysztofa Kolumba w Lęborku
13 Tomasz Olschewski Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy

 

Laureatami XXI Finału Ligi Matematycznej  w kategorii szkoła ponadpodstawowa zostali:

Miejsce Imię Nazwisko Szkoła
1 Wojciech Raczuk III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
2 Hanna Nadolna Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Człuchowie
3 Natalia Krzaczkowska II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
4 Zuzanna Ossowska III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
5 Michał Kaźmierczak II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andersa w Chojnicach
5 Aleksandra Bujny Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Adamowicza w Gdańsku
6 Jakub Pniewski III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
7 Martyna Ciszkiewicz II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Pniewskiego w Gdańsku
7 Lucjan Jaworski II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
7 Dominik Smater III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
8 Adam Karaczewski III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
9 Szymon Kuczkowski II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
10 Jakub Czermański V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku
11 Julia Czapran I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku
12 Kamil Hajduk I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku
13 Adrian Kwiatkowski III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
13 Julia Konarzewska Salezjańskie Liceum im. Św. Jana Bosko w Rumi


GRATULUJEMY WSZYSTKIM LAUREATOM I FINALISTOM!

Wszystkich Laureatów, Ich Nauczycieli i Rodziców serdecznie zapraszamy na uroczystość rozdania nagród, którą planujemy w drugiej połowie maja 2022 roku.
Szczegółowe informacje o uroczystości podamy w osobnym komunikacie.

KOMITET ORGANIZACYJNY

Pracownicy Akademii Pomorskiej:
dr Irena Domnik
dr Zofia Lewandowska
dr Małgorzata Turowska

WYDAWNICTWO

mistrz4p